Kilka uwag o tym w jaki sposób warto się uczyćJeśli macie zamiar uczyć się tak, aby:To pamiętajcie, że:Jak powtarzać?

Czy to już wszystko? NIE!!!


Twój tydzień powinien być rozsądnie zaplanowany, zgodnie z planem lekcji i zajęć pozalekcyjnych.


Przed przystąpieniem do nauki musisz nastawić się do niej pozytywnie; dużo łatwiej, przyjemniej i szybciej będziesz się uczyć.


W ciągu nauki rób krótkie przerwy, a naukę łatwiejszych i trudniejszych przedmiotów "przeplataj". Może warto zacząć od przedmiotu mniej przez Ciebie lubianego. Cóż to za ulga, jeśli nie będzie wisiał nad Tobą jak miecz Damoklesa!


Pamiętaj o wypoczynku i regeneracji organizmu, duży wysiłek fizyczny odstresowuje, podobnie jak kontakt z przyrodą, pływanie, taniec i odpowiednia muzyka. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu przed północą!


Nie musisz wszystkiego umieć na piątkę, zdecydowanie jednak nie powinniście mieć czegoś, co nazywane jest oceną dopuszczającą.


Unikaj zaległości w nauce; są powodem wielu niepotrzebnych napięć i stresów. Wynikające z zaległości braki dają o sobie znać w najmniej odpowiednich momentach.


Będziesz się mniej męczyć przy nauce jeśli zapewnisz sobie: odpowiednie oświetlenie, prawidłową postawę (odpowiednia wysokość stołu i krzesła) i ciszę.


Pamiętaj o tym, że na maturze z biologii, podobnie jak na egzaminach wstępnych na Wyższe Uczelnie, obowiązuje zakres materiału określony przez Ministerstwo. Materiał ten został przedstawiony w podręcznikach dla szkół średnich. Ta wiedza oraz zdobyte umiejętności wymienione pod tytułem strony pozwolą Wam na świetne zdanie matury. Jeśli będziesz miał czas to sięgnij do innych książek, czytanie ich może sprawić Ci dużą przyjemność.


Główna strona